listopad 2012:

- bez problémů vyskočí na křeslo a přeskáče na gauč 

- zvládá samotu, párkrát si zakňučí a pak je klid. 

- stále kouše jak krokodýl :)

- 19. s menším rozběhem skočila do vany a moc se jí líbila tekoucí voda, pila ji rovnou z kohoutku 

- spí celou noc v pelíšku vedle postele, vstáváme v 6:30

- pořád se bojí ostatních psů a venku se snaží táhnout k domovu

- 21. - aktuální váha 5,4 kg

- 25. jsme byli poprvé na cvičáku, nejdřív jen koukala, ale pak se zapojila do běhání a honila se s ostatními. Trénovali jsme přivolání, to zvládá výborně, chůze na vodítku už je horší, ale určitě to taky zvládnem :). Budeme chodit každý týden, tak uvidíme. Moc jí to seznámí s ostatními psy pomohlo, další den venku už si hrála i s ostatními pejsky, co jsme potkaly. Před domem jsem ji za silnicí pustila z vodítka, běžela hned ke vchodovým dveřím. Zůstala jsem stát na chodníku a zavolala na ni, hned přiběhla. Budeme pomalu zkoušet pouštět z vodítka, koupila jsem 10m stopovací šňůru, jistota je jistota :).

prosinec 2012:

Na cvičák jsme přestali chodit, chvilku počkáme, než vyroste. Byli tam samí velcí psi a dost ji masakrovali, pár dní pak kulhala na levou zadní. Taky už vesele přezubuje, dokonce jsme jeden špičák našli :). Vánoce proběhly v klidu, stromek jsme pro jistotu dali na barovou židli, ale vůbec si ho nevšímala :). Dostala plyšovou lišku a je to favorit, moc se jí líbí. Na Silvestra nás Bonnie velmi překvapila, petardy jí byly úplně fuk, celý večer spala spokojeně na gauči :)

leden 2013:

13.1. aktuální váha 8,5 kg, už je jí fakt kus a pronese se :) Dneska jsme byly zase zkusit cvičák, ale vybrala jsem jiný, který je přímo zaměřený na agility. Bylo to naprosto super, proběhla i tunelem a pejsků už se vůbec nebála :)

Taky už zvládáme venčení, doma je plínka už třetí den bez poskvrny, tak snad to vydrží. Také proběhlo druhé seznámení s koníkama, už to bylo o moc lepší než posledně, kdy se strašně bála. V hale se jí moc líbilo, piliny byly moc dobré a nepohrdla ani kobylincem, snad jí to přejde :))

únor 2013:

Aktuální váha 10,5 kg, už jí skoro neunesu :) Na cvičák chodíme pravidelně, už umí proběhnout tunelem, dokonce i zahnutým, chodit přes kavaletky, přiběhnout na přivolání, sedni, odložení, slalom, k noze.. je moc šikovná. Jen máme občas v předsíni překvapení ve formě loužičky nabo většího dárečku, neumí si říci, že chce ven. Poměrně slušně podporujeme cvičák, kde je za každou "nehodu" v hale pokuta 50 Kč, máme 50% úspěšnost - asi mě zruinuje :)

Taky už jsme jeli tramvají a autobusem, bylo to v pohodě. Seděla mi na klíně a koukala z okna.

Venku zblajzne na co přijde, je to boj o každý papírek, kapesníček, žvýkačku, vajgl... no prostě odpadky. Moc jí chutnají krémy na ruce a vůbec všechny kosmetické vymoženosti. Miluje sníh, lítala v závějích, koukala jí jen hlava. 

Večer spí v pelíšku u postele a nevím, jak je to možné, ale ráno se probudím a pes v posteli... manžel už rezignoval :))

březen 2013:

Už máme přezubíno a jdeme vesele do puberty. Začíná si věřit a přepadá menší pejsky a chce si s nimi hrát (snad). Nereaguje pak vůbec na nic, můžeme si plíce vyřvat, není to nic platné. Jediné, co pomáhá je, že se otočíme a odcházíme na druhou stranu, to pak běží za námi. Nejradši bych ji pak přetrhla, ale držím se :) Pořád nám kouše ruce, ale už si dá říct a někdy i přestane... 

S venčením je pořád trochu problém, má za to, že v předsíni se může a nějak nechce pochopit, že se hlavně kvůli tomu chodí ven. Přes noc vydrží v pohodě 8-9 hodin. 

Beru ji i na návštěvy, je celkem hodná, moc neškodí a hned je s každým kamarádka. Všem se moc líbí, je to naše zlatíčko :)

duben 2013:

Váha 11,2 kg. Přestala skoro kousat, je to mnohem lepší. Na cvičáku je moc šikovná, jen neudrží pozornost, rozptýlí jí naprosto všechno. Na agility už běhá tunelem v pohodě, umí i kladinu a áčko. Na chalupě si obhlídla teriotirum a ráda mi pomáhá se zahradničením :) Taky už jsme tahali 3 klíšťata :(

Začali jsme chodit na nový cvičák Helppes.cz a moc se nám tam líbí.

květen 2013:

Váha stále stejná, konečně jsme snad zvládli venčení a už nemáme nehody doma. Byli jsme navštívit bráchu na chalupě, projevila se jako výborný zahradník. Vyhrabala díru jak na sázení stoleté lípy. Na cvičáku se snažíme, ale nejraději stejně běhá s ostatními pejsky. Hlavní náplní měsíce bylo ovšem olizování stránek a kradení zvýrazňovačů, protože se Míša učila na státnice a očividně potřebovala udržovat ve stavu bdělosti :)

červen 2013:

Venčení konečně opravdu pochopila - když chce ven, přijde si pro někoho a štěkne na něj a jde ke dveřím - hurááá. Odjeli jsme s mužem s klidným srdcem na týden dovolené a Bonnie jsme pověsili na krk Míše. Zvládly to holky dobře dokonce i s jedním cvičákem, i když Bonnie dávala celkem okázale najevo, kdo je v mé nepřítomnosti šéfem smečky :) Za ten týden bez dohledu Bonnie spořádala skoro všechny mňamky, které byly v dosahu, takže to asi nebyla úplná selanka.

červenec 2013:

Míša se nám odstěhovala do Brna, takže venčení a hlídání už je jen na nás. Byly jsme s Bonnie týden samy doma a moc jsme si to užily. Byla bohužel šílená vedra, takže se dalo přežít jen u vody. Bonnie zjistila, že umí plavat, takže chodíme skoro denně plavat do rybníka. Někdy si říkám, jestli to není spíš vydra. Jely jsme navštívit strakatého kamaráda Adýska do Černošic a moc si to oba užili, hlavně v bazénu to bylo v tom vedru super. 

srpen 2013

Zase jsme byly týden samy doma, denně plavání v rybníku a dlouhé procházky. Na víkend přijela Míša, tak jí málem umazlila (Míša Bonnie, a ta se tvářila, že to holt ten víkend vydrží). Už se jí ani nechce moc brzo vstávat, takže někdy se konání ranní venčení dokonce až po deváté, což mi způsobuje nebetyčnou radost :)